Gevorderden cursus bewaren

Interessegebied
Akkerbouw
Duur
Dag

In deze praktijkcursus gaat de bewaarspecialist van DLV Advies nader in op alle aspecten van het bewaren van aardappelen en uien. U frist daarmee uw theoretische kennis rondom bewaren op en u krijgt een stuk verdieping. Optimalisatie is daarbij het kernwoord.

  • 375,-
  • 1 dag
  • 09:00 - 16:00
  • Maximaal 15
Talent voor groei

Voor wie?

De cursus is geschikt als u minimaal 5 jaar ervaring heeft met bewaring van aardappelen of uien. 

Inhoud van de studie

In de bewaring van uien en aardappelen is de kwaliteit te verbeteren door scherper te bewaren. Op dit moment is dat juist fors in beweging. Bedrijven geven verschillende of zelfs compleet foute adviezen. Zo gebruikt iedereen zijn eigen strategie om uien te drogen. Ook doen er allerlei verhalen de ronde over de invloed van CO2 op pootgoed. Met deze cursus willen we duidelijkheid geven aan de hand van theorie en praktijk.

Programma

  • algemene herhaling van bewaren
  • wat gebeurt er als we ventileren
  • Bewaren van aardappelen
  • Naoogst fysiologie
  • Hoe optimaal drogen van rotte knollen,
  • zilverschurft
  • Hoe optimaal koelen zonder mechanische koeling
  • Bewaren van uien: Hoe optimaal drogen: o.a. wat voor invloed heeft koprot?
  • Nadrogen
  • Kwaliteit en gewicht houden.

Resultaat

U bent na deze cursus weer scherp bij het bewaren van uw producten. Daarnaast bent u op-to-date wat de nieuwe inzichten betreft.