Inmiddels hebben we de kennis binnen deze module geïntegreerd in een vernieuwde, complete opleiding tot kynologisch instructeur.
- gedrag observeren en analyseren
- trainen op een diervriendelijke manier
- eigenaren begeleiden
Je bent hondenbezitter, hondenliefhebber, je trimt honden, je werkt in een asiel of pension, je bent paraveterinair dierenartsassistent of je denkt eraan een eigen hondenuitlaatservice te starten.
Ook als je van hondengedrag je beroep wilt maken en kynologisch instructeur, kynologisch gedragsbehandelaar of kynologisch gedragstherapeut wilt worden, is deze module waar jouw studieloopbaan begint.
Heb je Module 1: Basiskennis gedrag hond succesvol afgerond? Dan kun je verder met:
Module 2: Kynologisch instructeur
of kies voor de cursus:
Je kunt je per module inschrijven via de website van DogVision
Er zijn geen toelatingseisen verbonden aan deze opleiding. De opleiding dient wel op module volgorde te worden doorlopen.
Ja dat kan. Als je 18 jaar of ouder bent, dan ben je meer dan welkom. Bij Aeres Training Centre Barneveld kun je een leven lang leren! De gemiddelde leeftijd van de cursisten van deze opleiding ligt tussen de 30 en 40 jaar.
Jazeker, ook jij bent van harte welkom onze cursussen te volgen. En misschien vind je het geleerde zó interessant dat je alsnog besluit hiervan je beroep te maken. Module 1: toegepaste ethologie van de hond is voor alle hondeneigenaren interessant om te volgen.
Voor Module 2: Kynologisch instructeur dien je voor een aantal lesdagen zelf een hond mee te nemen. Dit mag ook een hond zijn van iemand anders.
De opleiding is niet erkend door de Raad van Beheer. Wij zijn een door de overheid erkende onderwijsinstelling. Hiermee is accreditatie bij een andere partij niet nodig.
Wij zijn voorstander van alle initiatieven die de kwaliteit van opleidingen ten goede komen. Hierbij heeft een erkenning door de overheid onze nadrukkelijke voorkeur.
Meer informatie over deze erkenning verwijzen wij je graag naar het antwoord op de vraag 'Zijn de diploma's die ik behaal voor module 1 t/m module 3 erkend?'
Sinds oktober 2019 bestaat er een keuzedeel binnen de kwalificatiestructuur van het onderwijs waarin alle eisen beschreven staan om een goede opgeleide Kynologisch instructeur te worden. Als onderwijsinstelling dragen we zorg dat onze opleiding hieraan voldoet en we kunnen verantwoorden dat wat in het kwalificatiedossier staat ook wordt getoetst. Voor iedereen is inzichtelijk welke eindtermen dit zijn. Te vinden op: www.s-bb.nl/kwalificatiedossiers.
Dit is een eerste stap richting een onafhankelijke erkenning voor dit beroep. Bij het succesvol afronden van deze module (Kynologisch instructeur - examen) ontvangt men tevens een MBO verklaring.
Kynologisch gedragstherapeut is momenteel (helaas) een vrij beroep en daardoor hangt er geen wettelijke erkenning aan vast. Diergedragstherapeut is geen beschermde titel, waardoor iedereen, ook zonder opleiding, zich zo mag noemen.
Als men een betrouwbare diergedragstherapeut wil inschakelen, is het van belang dat men nagaat of de therapeut een gedegen opleiding heeft gevolgd.
In Nederland zijn er geen wettelijk verplichte cursussen die je moet volgen om puppycursus te mogen geven. Kynologisch instructeur is namelijk geen beschermd beroep. In principe mag iedereen zich dus hondentrainer of puppy-instructeur noemen.
Tegelijkertijd draag je als puppy-instructeur wél een grote verantwoordelijkheid. De puppycursus is vaak één van de eerste plekken waar eigenaar en pup samen leren, oefenen en vertrouwen opbouwen. Juist in die eerste periode wordt een belangrijke basis gelegd voor een fijn, stabiel en veilig hondenleven.
Wie dit werk serieus neemt, zorgt daarom voor een stevige inhoudelijke achtergrond. Je wilt begrijpen hoe honden leren, hoe pups zich ontwikkelen, hoe je gedrag en lichaamstaal goed leest en hoe je eigenaren op een positieve en deskundige manier begeleidt.
Een passende opleiding hiervoor is de cursus Kynologisch Instructeur. Daarin leer je niet alleen over training en gedrag, maar ook over begeleiding van eigenaren, leerprincipes, welzijn en het verantwoord opbouwen van lessen. Zo kun je met kennis, zorgvuldigheid en vertrouwen aan de slag met pups en hun eigenaren.
Nee, het is niet mogelijk een les in te halen. Voor alle cursussen en opleidingen geldt dat er geen aanwezigheidsplicht is. Ben je er een lesdag niet, dan kun je het beste een van je medecursisten vragen of je een kopie mag van zijn/haar aantekeningen.
Kom je er niet uit? Geen probleem. Neem contact op met een van onze experts.